Fra sivilingeniør til bussjåfør

Publisert 03.05.2024 | Oppdatert 12.03.2026

Etter tre år som pensjonist gikk Arne Otto tilbake til arbeidslivet og ble bussjåfør i Tide. Nå er han 69 år og håper han får jobbe til han blir 75.

Etter er en lang og spennende karriere som sivilingeniør i oljebransjen, gledet Arne Otto seg til nyte pensjonisttilværelsen. Men etter noen år fikk han litt for mye fritid og savnet å ha en jobb å gå til.

Arne Otto hadde sett at Tide søkte etter flere bussjåfører og tok derfor kontakt med oss for å få vite mer om hvilke muligheter han hadde. Kort tid etter første samtale satt Arne Otto bak rattet, ikledd Tide-uniform, klar for sitt første skift. Arne Otto er nå ansatt som tilkallingssjåfør i Tide og kjører rutebuss på Sotra og Askøy utenfor Bergen.  

Det som overbeviste meg til å bli bussjåfør, var den gode mottagelsen jeg fikk da jeg tok kontakt med Tide, forteller han.

Jeg har aldri angret på at jeg startet som bussjåfør etter jeg ble pensjonist

Ved å ha en jobb å gå til setter Arne Otto mer pris på de fridagene han har. Hverdagen blir mer normal og man føler at man gjør en nyttig jobb. Han håper at han får kjøre buss til han blir 75 år.

Siste artikler

En dag på jobb med vognfører Claudio

En dag på jobb med vognfører Claudio

Som vognfører på Bybanen møter Claudio bergenserne akkurat slik de er – hele døgnet.

Les mer
24. februar, 2026
Vi dekker førerkort i Tromsø

Vi dekker førerkort i Tromsø

Nå kan du bli bussjåfør med støtte fra Troms fylkeskommune og Tide Buss

Les mer
12. januar, 2026
Nytt prosjekt innen energilagring og KI

Nytt prosjekt innen energilagring og KI

Nytt prosjekt innen energilagring og KI kan spare Norge for milliarder i nettinvesteringer og styrke beredskapen

Les mer
18. desember, 2025
5 gode grunner til å bli bussjåfør

5 gode grunner til å bli bussjåfør

Er du på jakt etter ny jobb? Her er 5 gode grunner til å velge bussjåfør som ditt neste yrke!

Les mer
15. desember, 2025